Potrzebujesz fachowej porady prawnej? W wielu sytuacjach otrzymanie takiego wsparcia jest niezbędne, aby dowiedzieć się, jak konkretna sprawa wygląda pod kątem obowiązujących w Polsce przepisów. Najlepiej skorzystać wtedy z pomocy adwokata albo radcy prawnego. Ile kosztują ich usługi? Nie musimy znać przepisów prawnych, lecz jesteśmy zobowiązani do ich przestrzegania. Niestety, prawo nie zawsze jest jasne. Wobec tego dobrym wyborem będzie wizyta w kancelarii prawnej, której pracownik będzie mógł dokładnie zapoznać się z problemem i odpowiedzieć na pytania klienta. Za taką obsługę trzeba zapłacić, chociaż w niektórych sytuacjach można otrzymać bezpłatną pomoc prawną.

Porady prawne – kiedy są potrzebne?

Po poradę prawną można zgłosić się w różnych przypadkach. Rozwód, podział majątku, spadek po bliskiej osobie, ale także naruszenie prawa pracy czy też problemy związane z uciążliwymi sąsiadami – to jedynie parę sytuacji, w których można otrzymać porady prawne Gliwice są tutaj jednym z miast, w którym można otrzymać takie wsparcie. W takich przypadkach prawnik będzie mógł pomóc swojemu klientowi w wyjaśnieniu przepisów i zasugerować najlepsze rozwiązania, które pomogą w rozwiązaniu problemu.

Doradztwo prawne stacjonarnie i przez internet

Aktualnie poradnictwo prawne dostępne jest zarówno stacjonarnie, czyli bezpośrednio w kancelariach radców prawnych i kancelariach adwokackich, lecz również można otrzymać wsparcie za pośrednictwem internetu – bez potrzeby wychodzenia z domu czy z firmy. Polacy nadal najczęściej decydują się na porady na miejscu, ponieważ wtedy można także swobodnie porozmawiać z prawnikiem, a dzięki temu otrzymać pełniejszą pomoc. Jednak porady prawne online także cieszą się rosnącym zainteresowaniem i stanowią wygodną alternatywę dla wizyty u prawnika.

Ile kosztuje porada prawna?

To bardzo często pojawiające się pytanie. Wynika to z faktu, że koszty są zróżnicowane i kancelarie nie podają swoich cenników na stronach internetowych. Wiele osób pragnie więc dowiedzieć się, ile orientacyjnie będzie kosztowała ich pomoc prawna. Zazwyczaj trzeba liczyć się z wydatkiem na poziomie od 150 do 200 złotych, przy czym bardziej skomplikowane sprawy wyceniane są już na wyższym poziomie. Gdy konieczne będzie przygotowanie pisma, na przykład pozwu, koszt wynosi od około 200 do 400 złotych. Warto też zaznaczyć, że niektóre osoby uprawnione są do otrzymania nieodpłatnej pomocy prawnej. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na stronach lokalnych, ponieważ wsparcie to udzielane jest głównie w urzędach gmin, powiatów.