Miesięczne soczewki kontaktowe zaliczają się do kategorii najbardziej popularnych metod korekcji wzroku. Dostępne są one w wielu wariantach do wyboru. O czym wato pamiętać przy wyborze tych najlepszych?

Soczewki kontaktowe to skuteczna alternatywa dla okularów. Te cienkie płatki tworzywa sztucznego umożliwiają skuteczną korekcję różnego rodzaju wad wzroku, w tym powszechnie występującej krótkowzroczności oraz dalekowzroczności. Osoby z wadami wzroku mogą zdecydować się na soczewki kontaktowe różnych typów. Dzielone są one najczęściej pod kątem czasu ich noszenia. Najpopularniejsze to soczewki miesięczne, które przeznaczone są do używania przez miesiąc – następnie należy wymienić je na nowe.

Dobre soczewki miesięczne – czyli jakie?

Soczewki kontaktowe miesięczne zyskały dużą popularność głównie ze względu na swoją przystępną cenę. Jedną sztukę możemy kupić już od około 10 złotych, dlatego też miesięczne koszty korekcji wzroku zamykają się w cenie około 30 złotych – wliczając podaną kwotę koszt płynu do mycia i przechowywania soczewek. Na rynku znajdziemy obecnie różne soczewki miesięczne, które produkowane są przez wiele zakładów, także pod markami własnymi, na przykład popularnych salonów optycznych. Czym zatem powinna charakteryzować się dobra para soczewek kontaktowych miesięcznych? Dobre soczewki to takie, które posiadają dużą ilość wody i wykonane są z materiału odpowiednio elastycznego i niewysychającego na oku – wtedy nie powoduje on uczucia suchości i piasku pod powiekami. Soczewki te powinny być także łatwe w zakładaniu – dla wielu osób bardzo pomocne są specjalne oznakowania na soczewce, które określają jej stronę.

Testuj różnego rodzaju soczewki miesięczne

Każdy z nas posiada inne oczy, dlatego też nasze oczekiwania i potrzeby w stosunku do soczewek kontaktowych. Gdy chcemy od razu trafić w dziesiątkę, warto wybrać te soczewki miesięczne, które posiadają dużo pozytywnych opinii od użytkowników. Warto jednak testować różnego rodzaju soczewki miesięczne, ponieważ może okazać się, że tańszy producent może zaproponować nam soczewki znacznie lepsze niż ten droższy. Teraz, gdy soczewki można kupować również na sztuki, wybór idealnej pary jest jeszcze łatwiejszy!