SITODRUK

Sitodruk wykonywany jest przede wszystkim jako nadruk na różnego rodzaju tekstyliach takich jak: torby reklamowe, czapki, koszulki, bluzy czy też odzież robocza. Doskonała metoda nadruku na płaskich powierzchniach. Co charakteryzuje tę metodę nadruku? Dobrze wykonany sitodruk daje gwarancję utrzymania się nadruku przez długie lata, jest odporne na pranie.

Czym jest sitodruk?

Sitodruk jest to technika druku, gdzie formą drukową jest szablon nałożony na drobną siatkę tkaną – wykonanie odbitki odbywa się poprzez przetłoczenie farby przez matrycę. Sitodruk można wykonać w dowolnym kolorze, bowiem farby możemy mieszać jak tylko chemy, a odpowiednie, specjalistyczne programy wyliczą nam co do grama ilość potrzebną do stworzenia odpowiedniego koloru. Do sitodruku używa się dwa typy farb: farby wodne oraz farby plastizolowe. Farby wodne są bezwonne i nie zawierają PVC, dzięki temu sa odpowiednie do nadruku na gęstych siatkach, w efekcie otrzymujemy żywe i wysoko nasycone kolory. Z kolei w przypadku farb plastizolowych najważniejszą zaletą jest ich większy współczynnik krycia, jednak minusem jest zapach. My stosujemy te dwie farby naprzemiennie. Farby plastizolowe nie zasychają na sicie podczas druku. Dzięki utrwaleniu ich w temperaturze 160 stopni C nadruk staje się trwały i posłuży na długie lata. Sitodruk wykorzystywany jest do nadruku jednobarwnego i wielobarwnego, a taże druku wielkoformatowego. Sitodruk możliwy jest na papierze, foliach, tekturze czy płytach z tworzyw sztucznych, a także na metalach (banery reklamowe).

Cena nakładu

Koszt całkowity zamówienia jest ustalany indywidualnie, gdyż w głównej mierze zależy od tego jaki nakład jest potrzebny oraz na jakich materiałach ma być naniesiony. Na koszt ma duży wpływ także wielkość nadruku na np. koszulce czy czapce – w obu tych przypadkach będzie inny, gdyż na koszulce zużyjemy więcej materiału. Zapraszamy do kontaktu z nami, a ustalimy indywidualne warunki zamówienia – podchodzimy do każdego klienta indywidualnie i profesjonalnie, gdyż zależy nam na długotrwałej relacji.

Dlaczego warto wybrać sitodruk?

Sitodruk jest bardzo często wybierany ze względu na swoją trwałość, nie szkodzi mu pranie czy wirowanie więc jest trwały. Dlatego najczęściej wybierany jest jako metoda nadruku na odzieży roboczej, gdzie trzeba nanieść logo firmowe na grubym materiale czy koszulkach firmowych.

HAFT KOMPUTEROWY ⟶

SITODRUK ⟶

TORBY REKLAMOWE ⟶

GADŻETY ⟶