Chcesz, aby schody w Twoim domu były nie tylko stylowe, ale także wytrzymałe i trwałe na lata? W takim przypadku warto postawić na materiał, który już od wieków stosowany jest do ich budowy – granit! Granit to skała głębinowa, która zbudowana jest z kwarcu. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa granum, które oznacza ziarno. Ma to związek z ziarnistą budową granitu, który posiada różnokolorowe ziarna w swojej strukturze. Skały granitowe od dawna stosowane są w branży budowlanej. Z granitu wykonuje się między innymi kostkę brukową oraz krawężniki. Granit służy też do wykładania podłóg czy też jako obudowa kominkowa. Dzisiaj spotkamy go w wielu domach także pod postacią blatów kuchennych, łazienkowych czy parapetów. Warto także wspomnieć, że granit doskonale nadaje się jako materiał na schody. Jakie zalety posiadają schody granitowe? Zapraszamy do sprawdzenia!

Najważniejsze zalety schodów granitowych

Granit jest skałą bardzo wytrzymałą i odporną. Wykazuje wysoką odporność na wilgoć oraz na wysokie i niskie temperatury, dlatego też może być on używany także na zewnątrz. Jest także możliwy w renowacji, dlatego w przypadku pojawienia się na nim rys czy ubytków, można je uzupełnić. Oczywiście, schody granitowe cechują się także bardzo atrakcyjnym wyglądem. Granit występuje w różnych kolorach – od szarości, przez kolory różowawe i czerwonawe, a skończywszy na beżach. Można zatem dopasować go do różnorodnych aranżacji – zarówno tych w stylu klasycznym, jak również nowoczesnych. Raz wykonane schody granitowe będą mogły zatem posłużyć na wiele lat i przez cały czas cieszyć oko swoim eleganckim, nieprzemijającym pięknem.

Gdzie można zamówić schody granitowe?

Obecnie schody granitowe oferowane są przez wiele firm kamieniarskich, które mogą zapewnić klientom kompleksową obsługę w ramach zaprojektowania i wykonania schodów zewnętrznych oraz wewnętrznych. Warto zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać dla siebie taki zakład, który będzie mógł zaoferować nam wysokiej jakości materiały oraz najlepszą obsługę, a przy tym przystępne ceny. Aktualne oferty na schody granitowe oraz na inne wyroby kamienne dostarczane przez firmy kamieniarskie można znaleźć już teraz on-line.