Wiele kancelarii adwokackich świadczy usługi z zakresu różnych dziedzin prawa. Zatrudniają one kilku prawników, z których każdy jest ekspertem w swoim fachu. Są też takie kancelarie, które specjalizują się tylko w jednym ich rodzaju i tematykę z nimi związaną opanowały do prawdziwej perfekcji.

Specjalizacja kluczem do sukcesu

Poszukując dobrego prawnika warto zainteresować się jego specjalizacją. Planując rozwód nie należy prosić o pomoc prawnika, który zajmuje się Prawem Pracy. Tak samo, chcąc rozwiązać sprawę związaną z błędem medycznym, nie należy zwracać się do specjalisty Prawa Podatkowego. Najprawdopodobniej prawnik byłby w stanie udzielić nam porady, jednak z pewnością nie ma doświadczenia w tym rodzaju spraw. W sali sądowej, mógłby się nie sprawdzić. Wynajęcie specjalisty jest dużo lepszym pomysłem. Ma on wprawę w obracaniu się w danym środowisku oraz czuje się swobodnie w przepisach dotyczących danej dziedziny. Wpływa to dodatnio na jego efektywność i skuteczność. Dzięki temu, jest większe prawdopodobieństwo tego, że rozprawa zakończy się sukcesem.

Partnerem publikacji jest Kancelaria adwokacka Kraków

Specjalista, czy omnibus?

Niektórzy prawnicy specjalizują się w kilku dziedzinach prawa równocześnie. Warto wybierać ich usługi zwłaszcza w sytuacji, gdy zależy nam na uzyskaniu porady lub bardzo ogólnej odpowiedzi. Są oni szczególnie dobrzy w długoterminowych współpracach z firmą. Rozwiązują oni różne problemy, więc świadczone przez nich usługi są bardzo uniwersalne oraz kompleksowe. To wygodne i praktyczne rozwiązanie, które nie obciąża zbytnio osoby korzystającej z usług prawniczych.

Najczęstsze rodzaje specjalizacji

Kancelarie adwokackie Kraków specjalizują się we wszystkich działach prawa. Najbardziej popularne z nich to: prawo cywilne, karne, administracyjne, podatkowe, pracy oraz upadłościowe. Coraz częściej spotyka się też kancelarie, które zajmują się prawem medycznym oraz imigracyjnym. Sytuacja na rynku zmienia się bardzo szybko. W przyszłości, kancelarie adwokackie będą powszechnie świadczyć usługi z zakresu wszystkich możliwych dziedzin prawa.